Saldā desa

Nosaukums, protams, visai jocīgs. Ar desu tam saistība ir tikai formā.
Kad biju maza, vecmamma taisīja tādu no īrisiem un kukurūzas nūjiņām. Arī man bija tāds mērķis, bet mamma pievilka pie zemes – kukurūzas nūjiņas vairs nav tādas, kā agrāk, un arī īrisi nav tik feini. Vēl pie tam, pēdējā laikā neesmu tos manījusi veikalu plauktos.
Nolēmu taisīt desu no brokastu pārslām un kondensētā piena – Ziemassvētkos ar māsu veidojām tādas konfektes. Un bija labas. Diemžēl desas veidā kopā diez ko labi neturējās. Nedariet tā.
Nākamajā dienā izraku visu internetu, meklēdama ĪSTO recepti. Dažās desās liek klāt olu – tas man likās pilnīgi nepieņemami. Sākumā gribējās pavisam vienkāršu un tradicionālu – bez kakao un citiem pribambasiem. Būtība jau visai vienkārša – cepumi un viss, kas garšo. Jāatrod tikai, ar ko to visu salipināt kopā. Izrādās, tas ir sviests un kondensētais piens!

Recepte:
600 grami trauslu, garšīgu cepumu
200 grami sviesta
bundžiņa kondensētā piena
dažas saujas rozīņu
dažas saujas mandeļu skaidiņu
200 grami marmelāžu

Ieliek katliņā sviesta klucīti un kausē. Tikmēr sadauza cepumus. Kurš to būtu domājis, ka 600 gramu cepumu ir tik daudz! Pilna lielā pankūku bļoda. Es sabēru tos visus bļodā un ar krūzi paspaidīju, lai salūzt. Pārāk smalki gan necentos.
Kad cepumi sasmalcināti, pieber sagrieztas marmelādes, rozīnes un mandeļu skaidiņas. Drusku sajauc, lai nav viss labums vienā vietā. Tad pielej izkusušo sviestu un kondensēto pienu. Maisa, kamēr visi cepumi ir vienā masā.
Uz galda izklāj cepamo papīru un izber aptuveni pusi no masas. Cenšas izveidot paresnas desas formā un cieši sarullē. To pašu izdara ar atlikušo mīklu. Receptē teikts, ka vajadzētu to visu likt ledusskapī, bet es atstāju tāpat uz galda līdz nākamajai dienai.
Labs!

Izmaksas: kopā salasās kādi četri lati.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: