Šokolādes saldā desa

Tā kā ‘parastā’ saldā desa izmēģināta, nolēmu uztaisīt arī šokolādes. Sākumā domāju plosīties pa virtuvi ar kakao, bet tad atradu atvilktnē aizķērušos (jā, jā – pavisam nejauši aizķērušos) šokolādes čipšus un savu lēmumu mainīju par labu tiem. Tik tiešām – rezultāts ir labs. Tik labs, ka žēl dalīties ar citiem savā labumā.

Recepte
400 gramu trauslu cepumu (labāk ņemiet 600 gramus)
200 grami sviesta
200 grami šokolādes čipšu
500 grami kondensētā piena
150 grami rozīņu
100 grami kokosriekstu skaidiņu
200 grami marmelādes

Tātad, vispirms tiek galā ar cepumiem – cik var, samīca paciņā, un ieber bļodā. Tālāk saspaida ar krūzītes dibenu, bet ne pārāk cītīgi. Sagriež marmelādes mazākos gabaliņos un pievieno cepumiem. Pieber arī rozīnes un kokosriekstu skaidiņas.
Katliņā pakausē sviestu, pieber šokolādes čipšus. Kad viss diezgan labi sajaucies, pielej kondensēto pienu (tirgū var nopirkt sveramo) un samaisa. Bļodā esošajiem cepumiem un citiem labumiem pielej sviesta, šokolādes un kondensētā piena masu. Uzmanīgi un rūpīgi visu izmaisa, lai neizbērtu masu pa visu virtuvi.
Tagad atbildīgākais brīdis. Uz galda nogriež palielas cepamā papīra loksnes un uz katras no tām uzber/uzlej saldās desas masu. Uzmanīgi satin to garenā formā un liek kādu brīdi mierā, vislabāk – uz visu nakti.

Šokolādes saldā desa sanāca laba, es gan nākamreiz likšu 600 nevis 400 gramus cepumu, šī sanāca tāda drusku paslapja un lipīga. Iepriekš gatavotajā parastajā desā cepumu bija drusku vairāk un tāpēc arī laikam arī lipīguma un ķēpīguma problēmas nebija.

Advertisements

4 Atbildes to “Šokolādes saldā desa”

  1. Guna Says:

    Saki, lūdzu, kur var nopirkt tos šokolādes čipšus? Es nekad neesmu nekur redzējusi, lai gan vienmēr meklēju cepumiem un mafiniem!

  2. Jana Says:

    Ticu gan, ka negribas dalīties! :p

  3. Šokolādes saldā desa « Receptes24.LV – ēdienu receptes Says:

    […] Oriģinālrecepte: UwaGatavo […]

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: