Pekanriekstu tarte

Ar pekanriekstu tarti man gāja diezgan bēdīgi. Pirmo pamatīgi piededzināju, tā no sirds. Nebija ēdama nekādā veidā. To varētu uzskatīt par kārtējo pieredzi, šoreiz – visai dārgu. Tātad: vienmēr, vienmēr rūpīgi jālasa recepte un nevajag eksperimentēt ar grādiem. Šis gadījums pierāda, ka 40 minūtes ilga cepšanās 20 grādus karstākā krāsnī nekā nepieciešams kūku padara par ogles gabalu.

Recepte:
smilšu mīkla
300 grami pekanriekstu
300 grami kļavu vai tumšā cukura sīrupa
100 grami sviesta
100 grami tumšā muskavado cukura
sešas olas
drusku vaniļas cukura

Gan tartes, gan smilšu mīklas recepte ir no ČetrasSezonas.lv. Es tikai divreiz palielināju izejvielu daudzumu, lai pietiktu manai 28 cm tartes formai. Pildījums bija līdz ar malām.

Vispirms uztaisa smilšu mīkliņu. Kad tā atdzisusi, uzkarsē cepeškrāsni līdz 200 grādiem, mīklu ņem ārā no ledusskapja un iemīca ietaukotā tartes formā, kam diametrs ir 28 cm. Sadursta ar dakšiņu, lai mīkla neceltos uz augšu, bet uzmanīgi – lai šķidrais pildījums pa caurumiņiem neizlītu ārā.

Mīklas groziņā ieklāj cepamo papīru, uzber pupiņas un liek karstā cepeškrāsnī. Pēc desmit minūtēm ņem ārā no krāsns un atbrīvojas no pupiņām un cepamā papīra. Samazina cepšanās temperatūru līdz 180 grādiem un liek mīklu vēl uz piecām minūtēm krāsnī.

Kamēr mīklas groziņš cepas, katliņā lej sīrupu, pievieno sviestu un pieber cukuru un karsē uz mazas uguns līdz cukurs izkūst. Karsto masu brītiņu padzesē, piesit olas, pieber vaniļas cukuru un kārtīgi samaisa. Pieber pekanriekstus un lej mīklas groziņā.

Cepeškrāsnī kūkai jāpavada kādas 50 minūtes – kad rieksti ir smuki apbrūnējuši un pildījums vairs nav šķidrs, tā ir gatava.

Pirmajā reizē es aizmirsu samazināt cepeškrāsns temperatūru un kūka piedega.

Otrajā reizē sanāca daudz labāk un ēdāji atzina par gana labu. Vienīgi mani neatstāja sajūta, ka smilšu mīklas groziņā izcepta salda omlete ar riekstiem. Kad šo domu pametu mammai, viņai kūka vairs tik ļoti negaršoja.

Izmaksas: šis nav no lētajiem kēksiem, lielā tarte izmaksā aptuveni sešus līdz septiņus latus, ja lieto smalku kļavu sīrupu – vēl dārgāk.

Kalorijas: piedod, Zane, bail skaitīt. Ļoti daudz. Labi, saņēmos. Kūkā ir 7400 kcal. Taču pekanriekstu tarte sver teju divu kilogramus, tāpēc uz simt gramiem sanāk 370 kcal.

8 Atbildes to “Pekanriekstu tarte”

 1. putnupr Says:

  es vispaar izteelee redzu, ka tev naakamiibaa buus savs eedienu zhurnaals, kam buus daudz abonentu 🙂

 2. viipsna Says:

  100 grami tātad ir 1/20 no tortes. piektdaļa no ceturtdaļas, ja?
  hmm..
  man tad jautājums – tu varētu katru kūkas aprakstu papildināt ar “ir/nav vērts apēsto kaloriju” 😀

 3. actuale Says:

  izskatās, ka ieceptas vaboles ar norautām kājiņām

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: