Kēkss ar rumā mērcētām rozīnēm

Šis tiešām ir vis-vis-visgaršīgākais kēkss pasaulē! Sanāk vienmēr un lielās ar ēdāju komplimentiem. Laikam pati svarīgākā šī kēksa sastāvdaļa ir rumā izmērcētas rozīnes. Vislabāk, ja tās ar alkoholu aplietas iepriekšējā vakarā. Ir gadījies arī izmantot nedēļu reibušas rozīnes un dzērvenes, tad tas sāk līdzināties Ziemassvētku kēksam.
Pamatrecepte nāk no mammas pavārgrāmatas, kur šis nosaukts par studentu kēksu. Man gan nav ne jausmas, kāpēc to tā sauc, jo no citiem grāmatā atrodamajiem kēksiem šis ir visbagātīgākais.

Recepte:

 • 150 grami sviesta
 • 300 grami cukura
 • trīs olas
 • 250 grami kefīra
 • pustējkarote sodas
 • 480 grami miltu
 • divas ēdamkarotes vaniļas cukura
 • četras ēdamkarotes kakao
 • 200 grami rozīņu
 • 50 grami ruma

Iepriekšējā vakarā rozīnes ieber trauciņā ar vāku, aplej ar dāsnu šļuku ruma, sakrata un nobāž ledusskapja tālākajā stūrī, lai lieki nekārdina.

Nākamajā dienā uzsilda cepeškrāsni uz 180 grādiem. Kamēr krāsns sakarst, metāla bļodā izkausē sviestu, pievieno cukuru un vaniļas cukuru un pa vienai piekuļ olas. Palielā glāzē sajauc kefīru ar sodu un pielej sviesta, cukura un olu masai un samaisa. Pievieno apreibušās rozīnes un visbeidzot pieber miltus un sajauc, līdz izveidojas pabieza mīkla.

Daļu mīklas ieliek mazākā bļodiņā, pieber kakao un samaisa. Kēksa formā liek daļu gaišās mīklas, tad brūno un pa virsu vēl atlikušo gaišo – sanāks tāds zebras raksta kēkss. Mana silikona 25 cm diametra kēksa forma ar šo mīklas daudzumu piepildās līdz ar malām.

Cep kādas 50-60 minūtes. Kēkss ir gatavs, kad tajā iedurtais koka iesmiņš ir sauss.

Izmaksas: ap Ls 3.50
Rezultāts: ap 1.7 kg
Kalorijas: 100 gramos kēksa ir ap 315 kcal

Advertisements

4 Atbildes to “Kēkss ar rumā mērcētām rozīnēm”

 1. Elina Says:

  Loti labi man patik.

 2. Pound cake with rum soaked raisins | actuale.net Says:

  […] cake with rum soaked raisins (Kēkss ar rumā mērcētām rozīnēm)made by uwagatavo. #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; […]

 3. Studentu kēkss « uwa gatavo Says:

  […] un dažviet mammas reeptes nomaina mani un māsas skricelējumi bērnišķīgā rokrakstā. Ko līdzīgu jau esmu taisījusi, bet uzskatu par vajadzīgu pubicēt arī šo – mammas gatavotu, ar […]

 4. uwa, Studentu kēkss « home made Says:

  […] un dažviet mammas reeptes nomaina mani un māsas skricelējumi bērnišķīgā rokrakstā. Ko līdzīgu jau esmu taisījusi, bet uzskatu par vajadzīgu pubicēt arī šo – mammas gatavotu, ar […]

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: