Biezpiena-smiltsērkšķu kūka

Kad nepieciešama kūka, kas vienmēr izdodas un garšo lielākajai daļai tās ēdāju, es cepu biezpiena kūku ar ķiršiem. Šoreiz cepu biezpienkūku par godu kundziņa dzimšanas dienai un veikalā blakus saldētajiem ķiršiem gozējās kastīte ar smiltsērkšķiem. Domīgi paņēmu arī tos.
Kad teicu actualei, ka domāju cept biezpiena kūku ar smiltsērkšķiem, viņa bija visai skeptiska, bet, kā jau vienmēr, vienojāmies eksperimentēt. Jāsaka godīgi – arī es pati nebiju pārliecināta par rezultātu.
Taču kūka bija pārsteidzoši laba – daudz garšīgāk nekā bijām domājušas. Kad lielījos kolēģei Laurai, izrādījās, ka viņa šo kūku vasarā cep ar jāņogām – arī visai skābām ogām, un sanākot ļoti labi.

Recepte
smilšu mīkla (aptuveni 200 grami)
– pāris saujas smiltsērkšķu
– 200 grami vājpiena biezpiena
– ola
– 100 grami krējumsiera
– 100 grami cukura
– ēdamkarote kartupeļu cietes
– ēdamkarote miltu

No šiem daudzumiem sanāk pavisam maza kūka – man bija 20 cm diametra silikona formiņa ar zemām malām. Lielākai un dziļākai formai jāņem divas vai pat trīs reizes vairāk sastāvdaļu.

Vispirms sagatavo smilšu mīklu – nelielai formai vajadzēs tikai kādus 200 gramus. Kad mīkla gatava un atpūtusies, sasilda cepeškrāsni līdz 180 grādiem.

Vispirms sagatavo pildījumu – biezpienu sajauc ar olu un cukuru, iemaisa krējumsieru. Pievieno arī nedaudz miltu, lai masa labāk turētos kopā.

Mīklu izrullē un ieklāj formā. Mīklas groziņā ieber smiltsērkšķus un apkaisa ar kartupeļu cieti. Pāri lej biezpiena masu un liek cepeškrāsnī uz aptuveni 30 minūtēm.

Tas arī viss – atdzesē, izņem no formas un ēd.

Foto: actuale.net

Advertisements

Viena atbilde to “Biezpiena-smiltsērkšķu kūka”

  1. Sandthorn cheesecake | actuale.net Says:

    […] cheesecake (Smiltsērkšķu-biezpiena kūka) (Облепиховый чизкейк) made by uwagatavo. #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; […]

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: